Makijaż permanentny

Przeciwwskazania dla makijażu permanentnego

Generalnie zabieg nakładania makijażu permanentnego jest zabiegiem bezpiecznym. Musi być oczywiście wykonywany w sterylnych warunkach – tak jak tatuowanie. Nowe, jednorazowe rękawiczki na dłoniach kosmetyczki to podstawa. Także sterylność sprzętu to wymagany warunek, aby zabieg miał oczekiwany efekt.

Najlepiej mieć wykonaną szczepionkę na żółtaczkę. Jednak o tym warto pomyśleć nawet wtedy, kiedy wybieramy się na najprostszy zabieg do szpitala czy przychodni.

Makijażu trwałego nie powinny wykonywać kobiety ciężarne, osoby mające przewlekłe choroby skóry typu łuszczyca, opryszczka. Także osoby z cukrzycą, infekcjami dróg oddechowych czy przyjmujące sterydy są w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o pozabiegowe powikłania. Zdecydowanie nie powinny planować zabiegu osoby z tendencjami do zapaleń spojówki, czy odwarstwienia siatkówki lub po przebytej poważnej chorobie gałki ocznej.

Warto przed wizytą w salonie kosmetycznym wybrać się do lekarza i poprosić o receptę na np. Heviran. Jest to środek przeciwwirusowy – hamuje zdolność namnażania się komórek. Leczy się nim poważne infekcje skóry i błon śluzowych (uwaga na przeciwwskazania typu niewydolność nerek.) Przed zastosowaniem leku należy bezwzględnie skontaktować się z lekarzem i przeczytać ulotkę informacyjną. Lek możemy przyjmować przez okres 3 do 5 dni przed zabiegiem.
Jeśli planujemy wypełnienie ust należy dzień przed zabiegiem wykonać peeling  warg i nałożyć delikatny krem nawilżający. Pozwoli to utrwalić efekt. W przypadku zagęszczania lub korygowania linii brwi można przed zabiegiem udać się do zaufanej kosmetyczki i wykonać depilację i hennę na brwi. Wtedy kształt brwi nadawany przez makijażystkę będzie taki jakiego oczekujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *