Makijaż permanentny

Makijaż permanenty – co to jest?

Historia trwałego makijażu sięga czasów starożytnych, kiedy barwienie ciała w określone wzory mogło być oznaką zajmowanej pozycji w społeczeństwie, statutu finansowego, władzy, zajmowanego stanowiska w danej społeczności. Mężczyźni przywdziewali barwy wojenne barwiąc twarz i ciało naturalnymi barwnikami. Mityczne „barwy wojenne” to podwaliny tatuażu. Już w starożytnych Chinach kobiety dla zyskania powabnego (sic!) wyglądu nacinały skórę i igłami owniętymi bawełną aplikowały barwnik tworząc wymyśle, ozdobne wzory.

Tak powstał również makijaż permanentny obecnie stosowany głównie po to, aby uwypuklić lub skorygować rysy twarzy i kobiece atrybuty, takie jak duże, kocie oczy, czy wydatne usta. Od tatuażu różni się tym, że jest aplikowany jedynie na górne warsty skóry. W związku z tym utrzymuje się od 3 do 5 lat, a następnie stopniowo blednie.

To nie przypadek, że chcemy nadać ustom pełniejszy kształt, oczom dodać blasku, złagodzić rysy twarzy. Kusimy, wabimy, cóż…. zgodnie z bilogicznym przeznaczeniem. Jednak zabawa w malowanie może sprawiać wiele radości. Makijaż permanentny, inaczej trwały, najczęściej nakłada się na brwi, na górną i dolną linię rzęs i na usta. Czasami jest stosowany jako wspracie plastyki poopracyjnej. Np. po usunięciu sutka można go niejako odmalować. Wprawna makijażystka za pomocą barwników potrafi zdziałać cuda.

Przez ostatnie kilka lat makijaż permanentny przeszedł drastyczną rewolucję, razem z innymni zabiegami medycyny estetycznej. Każdy salon kosmetyczny chciał mieć w swojej ofercie trwały makijaż. Zmieniały się urządzenia do aplikacji barwniki, techniki malowania, standardy i trendy. Obecnie osoba nakładająca makijaż permanentny ma już swoją nazwę – to linergistka. Coraz częściej mówi się o mikropigmentacji, zamiennie z makijażem trwałym i permanentnym. W wielu salonach i gabinetach spotkamy profesjonalistów, którzy tym konkretnym zabiegiem zajmują się od lat. Wiedzą jak nakładać barwniki, żeby równomiernie bledły, jak dobierać barwnik do konkretnej karnacji, typu urody, jak skorygować wady i uwypuklić zalety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *